Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Żywy Różaniec

8 grudnia 2014 roku zawiązał się Akademicki Żywy Różaniec. 80 osób tworzy cztery Róże: Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, błogosławionej Karoliny Kózkówny, świętego Józefa i świętego Jana Pawła II.

Czym jest Żywy Różaniec? 
- Przede wszystkim to wspólnota osób, które zobowiązują się codziennie odmawiać jedną dziesiątkę różańca ofiarowując ją w wyznaczonych intencjach. 20 osób tworzy jedną różę, każdy w róży odmawia inną dziesiątkę, w ten sposób wspólnie odmawiamy cały różaniec. Odmawiasz jedną dziesiątkę a na mocy specjalnych przywilejów danych wspólnotom Żywego Różańca masz zasługę odmówienia całego różańca.
- Co miesiąc członkowie róży wymieniają się tajemnicami. Przez miesiąc masz okazję skoncentrować się w swoim rozważaniu na jednej, konkretnej tajemnicy życia Chrystusa i ta tajemnica ma przemieniać Twoje życie stawiając konkretne, wynikające z rozważania zadania - różaniec dosłownie ma zmieniać Twoje życie.
- Wspólnota tworząca różę jest jak łańcuch. Jesteś w niej niezbędny. Nieodmówienie w jakimś dniu dziesiątki nie jest grzechem ale powoduje brak zasługi, dodatkowo łańcuch na chwilę się rozsypuje. 
- Modlimy się w trzech intencjach: papieskiej, misyjnej i naszej akademickiej.
- Zmiana tajemnic będzie miała miejsce w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy akademickiej (w styczniu  wyjątkowo 
druga niedziela). Z kolei w pierwsze poniedziałki zachęcamy do uczestnictwa w Mszy w oratorium, podczas której będzie krótka konferencja.
- Należąc do Żywego Różańca masz możliwość uzyskania odpustu zupełnego w następujące dni: w dniu przyjęcia do Żywego Różańca, w dzień Narodzenia Pana Jezusa (25 XII), Ofiarowania Pańskiego (2 II), Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (25 III), Zmartwychwstania Pańskiego (zgodnie z kalendarzem liturgicznym), Wniebowzięcia Matki Bożej (15 VIII), w święto Królowej Różańca świętego oraz Niepokalanego Poczęcia Maryi (8 XII).

 
Jeśli chcesz się zgłosić i pomóc skompletować kolejną różę to możesz wysłać maila na oda@oda.szczecin.pl z tematem "Żywy Różaniec". Podaj: imię, nazwisko, numer telefonu, maila. Napisz też co studiujesz i na którym roku lub ze jesteś po studiach (ile masz lat). 

 

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również