Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Projekt Doktor - prof. Leszek Sagan

06 października 2017 r.

Po wakacjach wracamy z pełną werwą!
 
Tegoroczne wieczory z Projektem Doktor rozpoczynamy od spotkania z bardzo wyjątkowym człowiekiem-jedynym lekarzem w kręgu Honorowych Obywateli Szczecina.
 
Mowa oczywiście o panu dr. hab. n. med. prof. PUM Leszku Saganie, który będzie naszym gościem w Kawiarence 10 października.
 
Nauczyciel akademicki naszej Uczelni, a jednocześnie twórca Oddziału Neurochirugii Dziecięcej w Zdrojach. Pracował przez wiele lat w różnych ośrodkach na terenie Stanów Zjednoczonych, pionier wielu technik operacyjnych w kraju, szczególnie z zakresu neurochirurgii dziecięcej. 
Zasługi i osiągnięcia pana profesora można by wymieniać długo...
(zachęcamy do zajrzenia tutaj)
 
"Chociaż pracuje do późnego wieczora zawsze znajdzie czas by porozmawiać z pacjentem."
"Ten skromny człowiek przywrócił mi wiarę w ludzi oraz w to, że nie trzeba pomocy szukać za granicą, wystarczy dobrze poszukać u nas."
"Docent Sagan to wspaniały lekarz i człowiek. Podejmuje się operować nawet beznadziejne przypadki, których już nikt nie chce nawet ruszać."
[źródło: znanylekarz.pl]
 
To tylko krótkie fragmenty wypowiedzi pacjentów. Słowa, które niosą za sobą największą wartość dla chyba każdego lekarza, gdyż są uznaniem tych, dla których to wszystko robimy.
 
Jak widzicie, to nie będzie spotkanie z "tylko" wybitnym specjalistą, wirtuozem skalpela (chociaż bezdyskusyjnie tak jest). Nasza rozmowa nie będzie się kręciła wokół wytycznych towarzystw neurochirurgicznych, ani też nie omówimy technik operacyjnych...
 
Gościmy przede wszystkim wspaniałego człowieka i Lekarza, którego poświęcenia pacjentom i własnemu rozwojowi, z nastawieniem na tychże właśnie, nie sposób ująć w słowa.
 
Drodzy Medycy, widzimy się we wtorek, 10 października o 20.00 w Kawiarence Duszasterstwa Akademickiego, ul. Bogurodzicy 3!
 
Na spotkanie zapraszamy studentów oraz absolwentów kierunków medycznych. Z powodu ogromu obowiązków, jakie spoczywają na panu Profesorze, umówienie się z nim było wyzwaniem, dlatego tym bardziej liczymy, że wykorzystacie fakt poświęcenia nam wieczoru przez naszego Gościa aktywnie uczestnicząc w spotkaniu :)

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również