Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Warsztaty w Międzyzdrojach

30 listopada 2012 r.

"Nikt z nas nie jest tak mądry jak my wszyscy"

Te słowa autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta (autora znanego dzieła "Oskar i Pani Róża") były motywem przewodnim stowarzyszeniowo - duszpasterskich warsztatów które odbyły się w Międzyzdrojach w dniach od 23. do 25. listopada.

"Warsztaty" - brzmi poważnie. Niektórym kojarzy się z pracą, innym ze szkolnymi czy akademickimi praktykami lub zajęciami, innym ze szkoleniem przy kawie i herbacie. Naszych warsztatów nie trzeba było się bać. Miały w sobie wszystko co potrzeba. I wspólną integrację pierwszego wieczoru; no bo jak być RAZEM i RAZEM działać bez wzajemnego poznania? Dbały o sferę duchową - sobotę rozpoczęliśmy Eucharystią, a zakończyliśmy wspólnym czuwaniem modlitewnym (które na końcu stało się wspólnym i radosnym skakaniem i śpiewaniem piosenek - niektóre z nich ostatni raz słyszeliśmy w szkole podstawowej tudzież gimnazjum ;)). Był też czas na typowy dla warsztatów element - prelekcje, po których pracowaliśmy w grupach (czego owocami były scenki). Trzy prelekcje dotyczyły Paradygmatów, jako podstaw naszego postępowania, mowy re- i proaktywnej, a także słuchania empatycznego ("Czy chcesz mi powiedzieć, że..."). Nie brakowało też wspólnej zabawy (chociażby na plaży), spaceru, czy grania w różnej maści gry.

W niedzielny poranek podsumowaliśmy warsztaty i wyruszyliśmy do domu bogatsi o nowe wiadomości, doświadczenia i znajomych (ah ten licznik na fejsbuku...). Mamy nadzieję, że na kolejny warsztaty pojedziesz z nami!

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również