Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Projekt Doktor

"Projekt Doktor" to inicjatywa studentów medycyny, którzy czują niedosyt rozmów na temat etyki w zawodzie lekarza.
 
Bycie lekarzem to nie tylko praca, ale przede wszystkim powołanie i służba drugiemu człowiekowi. Aby jak najlepiej je wypełnić musimy już teraz uczyć się wrażliwości, zrozumienia oraz szacunku do naszych pacjentów. 
W podręcznikach nie znajdziemy tego, co jest niezbędne, aby być dobrym człowiekiem - miłości i ciepła dla drugiego. Takich cech możemy nauczyć się tylko od innych. Jedynie będąc dobrymi ludźmi, mamy szansę stać się dobrymi lekarzami.
 
Dlatego organizujemy serię spotkań z lekarzami-praktykami, którzy zdradzą nam tajniki swojego zawodu nie tyle w kwestii naukowej, a pokazując nam - na podstawie własnych doświadczeń - jak wygląda spotkanie z drugim człowiekiem, naszym pacjentem. 
Jak połączyć pracę z pasją? Wielu z naszych wykładowców jest nie tylko wirtuozami w swoim fachu, ale także ludźmi rozwiniętymi na rozmaitych płaszczyznach. Liczymy, że spotkania podsuną nam również wiele pomysłów na osobisty rozwój.
 
Żeby uciec od formy suchego wykładu, chcemy spotykać się z naszymi autorytetami przy kubku herbaty w Kawiarence Akademickiej, działającej przy duszpasterstwie akademickim ODA "W Sercu". Naszymi gośćmi będą profesorowie oraz doktorzy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
 
Patronat honorowy Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie.
 
Aktualne informacje znajdziecie najszybciej na fanpageu na fb: facebook.com/projektdoktor/

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również