Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Szkoła Duchowości

Poniedziałkowy wieczór. Najpierw gromadzimy się na Mszy Świętej w Oratorium i to jest nasza forma modlitwy wprowadzającej do późniejszych rozważań. Po Eucharystii, w Odzie, rozpoczyna się Szkoła duchowości chrześcijańskiej.

Na czym ona polega? Jesteśmy chrześcijanami i chcemy odnajdywać Boga w każdej sferze naszego życia, coraz lepiej Go poznawać i trwać w Jego obecności. Chcemy pogłębiać naszą wiedzę o nauce Kościoła, uczyć się jak żyć „po chrześcijańsku”. I te właśnie pragnienia staramy się realizować podczas naszych spotkań.

A jak to wygląda w praktyce? Czytamy razem ważne teksty np. traktujące o Eucharystii, wierze, duchowości. Nie, nie czytamy całych książek. Staramy się dzielić je na małe części, z których wspólnie wydobywamy najważniejsze treści. Stałym punktem spotkań jest dyskusja. Każdy może podzielić się swoimi odczuciami, zadać ogółowi pytanie o nurtujące go kwestie. W razie pytań „z górnej półki” mamy pod ręką ks. Marcina, który z chęcią zmierzy się z odpowiedzią. Nie zawsze trzymamy się ściśle myśli przewodniej, często odchodzimy od niej na rzecz spraw bieżących, które dzieją się wokół nas.

Reasumując, razem próbujemy rozwijać nasze życie duchowe, wykorzystując wszystkie dostępne środki, by swoim życiem dawać świadectwo o Bogu.

 

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również