Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Pielgrzymka akademicka do Rzymu

28 kwietnia 2016 r. - 04 majaa 2016 r.

 

Pomysł padł w lutym a już nieco ponad dwa miesiące później 100 osób związanych z duszpasterstwem akademickim „W Sercu” udało się dwoma autokarami na pielgrzymkę do Rzymu. Powodów było kilka, przede wszystkim Rok Święty Miłosierdzia oraz Jubileusz Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”. W czwartek 28 kwietnia pielgrzymowanie rozpoczęto Mszą Świętą w Sanktuarium z błogosławieństwem pielgrzymów, której przewodniczył kustosz – ks. Jarosław Staszewski. Po Mszy świętej studenci wraz z ks. Marcinem wyruszyli w podróż do Rzymu. Towarzyszył im również ks. Krzysztof Kicka pracujący na co dzień w Kazachstanie, który przebywał w Polsce oczekując na nową wizę. 
Do Rzymu pielgrzymi dotarli w piątek popołudniu. Po zakwaterowaniu na campingu wszyscy zebrali się na Mszy świętej a po niej ruszono na wieczorne zwiedzanie miasta.
Drugi dzień pielgrzymkowy rozpoczęto Eucharystią. Po której wszyscy udali się na Plac św. Piotra by wziąć udział w audiencji papieża Franciszka z okazji Roku Jubileuszowego. Popołudnie i wieczór upłynęły pod znakiem zwiedzania Rzymu. 
W niedzielę na Mszę Świętą udano się do kościoła, w którym gromadzą się Polacy. Po spotkaniu z rzymską Polonią nastąpił dalszy ciąg zwiedzania miasta i jego okolic.
Poniedziałek był dniem bardzo zróżnicowanym. Studenci podzielili się na grupy. Największa udała się pociągiem do Asyżu, inna grupa za cel obrała Monte Cassino, część wybrała się do Ostii, z kolei inni korzystając z tego, że w poniedziałek jest w Rzymie luźniej wybrali się na spokojne pielgrzymowanie szlakiem rzymskich Bazylik Większych. Wszystkie grupy spotkały się wieczorem na campingu, gdzie jak przystało na studentów zorganizowano imprezę pod nazwą „Toga party”. Był to ostatni wieczór rzymski, dlatego bawiono się niemalże do rana.
Następnego poranka po Eucharystii i sprawnym pakowaniu wyruszono w podróż powrotną, by w środę rano znaleźć się w Szczecinie.

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również