Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Akademicki żywy Różaniec

08 październikaa 2021 r.

Drodzy Przyjaciele,

Rozpoczął się październik – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Boskiej Różańcowej, a także modlitwie zwanej Różańcem. Jest to modlitwa, która swe początki ma już w średniowieczu i przez rozważanie poszczególnych ewangelicznych tajemnic za pośrednictwem Matki Bożej kierowana jest do samego Pana Jezusa.

Nasz Akademicki Żywy Różaniec zawiązał się 8 grudnia 2014 roku. Niemalże sto osób utworzyło pięć Róż: Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, bł. Karoliny Kózkówny, św. Józefa, św. Jana Pawła II i bł. Joanny Beretty Molli. Przez lata naturalnie te Róże nam się zdekompletowały. Czas je po wakacjach odświeżyć, urealnić obecny stan i na nowo skompletować

Wszystkich chcących przyłączyć się do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca zapraszamy do zapisów do końca października po Dwudziestce lub mailowo: rozaniec.oda@gmail.com Tych zaś, którzy są członkami Żywego Różańca i pragną kontynuować modlitwę, proszę (na tego samego maila) o sygnał potwierdzający swoją chęć i gotowość.
Uwaga!!! Gdy takie potwierdzenie nie nastąpi, automatycznie ta osoba będzie zamieniona, tak by był komplet aktualnie zgłoszonych i potwierdzonych uczestników.

W niedzielę, 17 października, po Dwudziestce zmiana (dla tych kto pierwszy raz – nadanie) tajemnic różańcowych oraz błogosławieństwo by wiernie trwać na modlitwie. A przede Mszą o 19:30 Różaniec, na który wszytskich zapraszam.

 

Kluczowym słowem tej formacji duchowej jest - ŻYWY

Czym jest Żywy Różaniec?

  • Przede wszystkim to wspólnota osób, które zobowiązują się codziennie odmawiać jedną dziesiątkę różańca ofiarowując ją w wyznaczonych intencjach. 20 osób tworzy jedną różę, każdy w róży odmawia inną dziesiątkę, w ten sposób wspólnie odmawiamy cały różaniec. Odmawiasz jedną dziesiątkę a na mocy specjalnych przywilejów danych wspólnotom Żywego Różańca masz zasługę odmówienia całego różańca.
  • Co miesiąc członkowie róży wymieniają się tajemnicami. Przez miesiąc masz okazję skoncentrować się w swoim rozważaniu na jednej, konkretnej tajemnicy życia Chrystusa i ta tajemnica ma przemieniać Twoje życie stawiając konkretne, wynikające z rozważania zadania - różaniec dosłownie ma zmieniać Twoje życie.
  • Wspólnota tworząca różę jest jak łańcuch. Jesteś w niej niezbędny. Nieodmówienie w jakimś dniu dziesiątki nie jest grzechem ale powoduje brak zasługi, dodatkowo łańcuch na chwilę się rozsypuje. 
  • Modlimy się w trzech intencjach: papieskiej, misyjnej i naszej akademickiej.
  • Zmiana tajemnic będzie miała miejsce w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy akademickiej (w styczniu wyjątkowo druga niedziela). Z kolei w pierwsze poniedziałki miesiąca zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. w Oratorium i modlitwy w intencjach członków Żywego Różańca.

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również