Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Godzina Obecności, 11-20 marca

09 marca 2019 r.

Ciągle zajęci, ciągle w biegu. Tysiące spraw, wszystkie ważne. Często narzekamy na brak czasu a jednak... ciągle go znajdujemy. Różne rzeczy wypełniają nasz dzień. Dużo czasu poświęcamy nauce, wiele pracy, udaje nam się znaleźć czas dla bliskich i przyjaciół. Chciałbym abyśmy u progu Wielkiego Postu znaleźli czas na obecność przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. Od kilkudziesięciu lat w naszym Sanktuarium, w Kaplicy Wieczystej Adoracji tysiące ludzi znajdowało przestrzeń do osobistego spotkania z Bogiem. Spróbujmy odnaleźć się w tej przestrzeni.
Zapowiadałem na Dwudziestkach, jest nas dość dużo więc spróbujmy wysupłać godzinę, którą poświęcimy obecności przed Chrystusem. Ofiarujmy ją w intencji najszerzej rozumianej społeczności akademickiej Szczecina, w intencji dzieł podejmowanych w naszym duszpasterstwie, w intencji rekolekcji, omódlmy też swoje sprawy. Godzina bez żadnej zewnętrznej aktywności, w samym sercu pełnego zgiełku miasta. Godzina Obecności. Godzina ciszy i słuchania Boga, wpatrywania się w Niego. Godzina rewizji życia. Godzina modlitwy.
Adoracja w Sanktuarium trwa codziennie od 6 do 19, w środy, piątki i niedziele do 20. (Do 20 trwać będzie również w czasie rekolekcji. Spróbuj proszę znaleźć godzinę od poniedziałku 11 marca do środy 20 marca. Mamy dziesięć dni, spróbujmy wypełnić kaplicę Adoracji, może wybrane godziny będą się zazębiać, może będziemy spotykać się w kaplicy, może uda nam się jako wspólnota trwać nieprzerwanie, przez 10 dni. Pan Bóg pobłogosławi, to nie będzie na pewno zmarnowany czas.
 
Jak to zrobić? Wystarczy o dowolnej godzinie przyjść do kaplicy i trwać... 
Proponuję też wypełnić formularz (jest anonimowy, nie zbieramy żadnych danych, prosimy tylko o imię). Przejrzyj swój kalendarz, wybierz odpowiadające Ci dzień i godzinę, wpisz swoje imię. Godzina podana w formularzu jest godziną rozpoczęcia adoracji, jest ona orientacyjna (zaznacz najbardziej zbliżoną do do planowanego przyjścia). Każdego dnia wieczorem będę na stronie wydarzenia informował o "wolnych godzinach", może rzeczywiście uda nam się trwać nieustannie na modlitwie przez te dziesięć najbliższych dni. Zaproponuj też tę modlitwę swoim bliskim i znajomym, niech nasza wspólnota modlitwy się rozrasta.
Jeśli masz pragnienie, czas i możliwości, to oczywiście możesz wybrać nie tylko jedną godzinę.
Zaplanuj sobie dobrze, rzeczy ważne trzeba planować. Zaplanuj, wypełnij formularz i weź na siebie odpowiedzialność modlitwy.
U progu Wielkiego Postu padnijmy jako wspólnota na kolana. Omódlmy siebie nawzajem. 

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Autor: Paweł

2019-03-10 14:14:50 | 83.8.22.247

Szczęść Boże podoba mi się pomysł i każda inicjatywa księdza,po piątkowej drodze krzyżowej o 20-tej napełnił mnie ksiądz duchem św,Jestem pod wrażeniem każdej mszy z księdza udziałem 20-stki niedzielne są dla mnie nie tylko o/o tzn obecność obowiązkowa ale czymś co trzyma mnie bym nie zwątpił i trwał przy Panu Bogu...

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również