Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

"Na skałę zbyt dla mnie wysoką wprowadź mnie..." Rekolekcje na dobry początek

08 października 2018 r.

 
 
 
 
 
"Na skałę zbyt dla mnie wysoką wprowadź mnie" - o sensie chrześcijańskiego cierpienia. Rekolekcje na dobry, choć trudny początek.
 
Kolejny wspólny październik i kolejne wspólne rekolekcje. Osobiście bardzo lubię ten czas. To są zawsze rekolekcje dla wyjątkowych ludzi, bo kto "normalny" uczestniczy w rekolekcjach w październiku?
Wielki Post, Adwent to zrozumiałe a październik? Ale my chcemy dobrze wystartować i "na dobry początek" zaczynamy od wspólnej duchowej wędrówki. Zawsze bardzo mi zależy, byśmy na miarę możliwości, jako wielka Odowa wspólnota zmobilizowali się, by przeżyć razem ten czas. To są "nasze" rekolekcje. Proszę, niech nikogo nie zabraknie. Przejdźmy przez ten czas wspólnie. Te październikowe rekolekcje zawsze jakoś nas scalają i ukierunkowują. W moim odczuciu to ważny element naszej integracji, dlatego wszystkich, którzy Odową rodzinę tworzą od lat i tych, którzy chcą do niej dołączyć, gorąco proszę: Przyjdźcie.
 
Temat w tym roku poważny i trudny, sam od dłuższego już czasu potrzebuję się z nim zmierzyć, poukładać i przemodlić. Hasłem rekolekcji jest werset z Psalmu 61: "Na skałę zbyt dla mnie wysoką wprowadź mnie". Chciałbym abyśmy podczas tych październikowych wieczorów dotknęli tematu cierpienia. Inspiracji do próby zrozumienia tego tematu szukać będziemy w Słowie i w Liście Apostolskim Jana Pawła II "Salvifici doloris".
Dlaczego ten temat? Bo wszyscy z nim się mierzymy. W nas lub w naszych bliskich. Bo rodzi więcej pytań niż daje odpowiedzi. Bo nie da się go zbyć truizmami. Bo boli i krwawi w każdym z nas. 
Św. Paweł pisze: „W moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół”, tym zdaniem Jan Paweł II rozpoczyna swój list... Trudne słowa, wymykające się rozumowi, ich treść wydaje się czasem nieosiągalna, ponad nasze siły... Dlatego "na skałę zbyt dla mnie wysoką wprowadź mnie", Panie. Przejdźmy przez ten temat razem. Niech Duch Boży pozwoli zdobyć także tę skałę...
xMarcin
 
Plan rekolekcji:
Niedziela 21.10.2018
19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
20.00 Msza święta z nauką ogólną
Po Mszy świętej nauka dla małżeństw, narzeczonych i par
 
Poniedziałek 22.10.2018
19.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
20.00 Msza święta z nauką ogólną
Po Mszy świętej nauka stanowa dla mężczyzn
 
Wtorek 23.10.2018
19.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
20.00 Msza święta z nauką ogólną
Po Mszy świętej nauka stanowa dla kobiet
 
Środa 24.10.2018
19.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
20.00 Msza święta z nauką ogólną
 
Okazja do spowiedzi codziennie od 19.30
 
21-24 października 2018, Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, Plac Zwycięstwa

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również