Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Akademicki Żywy Różaniec

07 października 2018 r.

W niedzielę, 7 października, po Dwudziestce zmiana tajemnic i zapisy do Róż. Trzeba po wakacjach, przeprowadzkach, życiowych zmianach skompletować Róże. 
Akademicki Żywy Różaniec zawiązał się 8 grudnia 2014 roku. Niemalże sto osób utworzyło pięć Róż: Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, błogosławionej Karoliny Kózkówny, świętego Józefa i świętego Jana Pawła II i bł. Joanny Beretty Molli. 
Przez 4 lata trochę się nam te Róże zdekompletowały. Czas je po wakacjach odświeżyć. Wszystkich chcących przyłączyć się do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca zapraszamy do zapisów 7 października po Dwudziestce lub mailowo: rozaniec.oda@gmail.com

Czym jest Żywy Różaniec? 
- Przede wszystkim to wspólnota osób, które zobowiązują się codziennie odmawiać jedną dziesiątkę różańca ofiarowując ją w wyznaczonych intencjach. 20 osób tworzy jedną różę, każdy w róży odmawia inną dziesiątkę, w ten sposób wspólnie odmawiamy cały różaniec. Odmawiasz jedną dziesiątkę a na mocy specjalnych przywilejów danych wspólnotom Żywego Różańca masz zasługę odmówienia całego różańca.
- Co miesiąc członkowie róży wymieniają się tajemnicami. Przez miesiąc masz okazję skoncentrować się w swoim rozważaniu na jednej, konkretnej tajemnicy życia Chrystusa i ta tajemnica ma przemieniać Twoje życie stawiając konkretne, wynikające z rozważania zadania - różaniec dosłownie ma zmieniać Twoje życie.
- Wspólnota tworząca różę jest jak łańcuch. Jesteś w niej niezbędny. Nieodmówienie w jakimś dniu dziesiątki nie jest grzechem ale powoduje brak zasługi, dodatkowo łańcuch na chwilę się rozsypuje. 
- Modlimy się w trzech intencjach: papieskiej, misyjnej i naszej akademickiej.
- Zmiana tajemnic będzie miała miejsce w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy akademickiej (w styczniu wyjątkowo druga niedziela). Z kolei w pierwsze poniedziałki zachęcamy do uczestnictwa w Mszy w Oratorium i modlitwy w intencjach członków Żywego Różańca.

 

 

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również