Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Projekt Doktor

11 marca 2018 r.

"Różnice komunikacyjne między kobietami i mężczyznami"-tak brzmi temat wtorkowego (13.03.2018) spotkania Projektu Doktor!
 
Pierwsze zajęcia z nefrologii. Główne pytanie rodzące się w głowie: na który odcinek lepiej trafić, męski czy kobiecy? Czy w stresie przed spotkaniem z odmienną kadrą profesorską na poszczególnych częściach oddziału zastanawialiście się czym jeszcze różni się praca lekarza z kobietami i mężczyznami? 
 
Sprawą jasną są różnice anatomiczne i fizjologiczne.
 
Oczywiście o różnicach w danych epidemiologicznych zapomnieć także się nie da, w końcu ich znajomość jest tak skwapliwie sprawdzana na wszelkich testach.
 
Różnimy się między sobą. Wyczuwalne są różnice w chociażby zbieraniu wywiadu z pacjentką i pacjentem. To samo tyczy się odbierania informacji od nas, czego już tak łatwo nie zauważamy, a przecież najważniejsze jest, aby chory nas dobrze zrozumiał...
 
Już 13.03 o 19.00 zapraszamy Was na spotkanie z cyklu "Projekt Doktor", jak zwykle do Kawiarenki Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Bogurodzicy 3. Pierwszy raz naszym gościem nie będzie ktoś patrzący z perspektywy stetoskopu bądź skalpela...
 
Bieżące informacje znajdziesz na stronie wydarzenia na fb.
 
Z panią psycholog Anną Starkowską z Samodzielnej Pracowni Psychologii Klinicznej w Katedrze Psychiatrii porozmawiamy o różnicach w komunikacji z kobietami i mężczyznami. Skupimy się głównie na relacji lekarz-pacjent, ale będzie to wiedza do wykorzystania na innych płaszczyznach interpersonalnych. 
Może to ta świadomość okaże się być kluczem do tego, aby on się wreszcie zaczął domyślać, a jej myślenie stanie się odrobinę bardziej "proste i [jednak] logiczne" ;)
 
Panie i Panowie, widzimy się we wtorek!

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również