Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Projekt Doktor - dr n. med. Paweł Wawryków

01 grudnia 2017 r.

"A nadzieja zawieść nie może"
Rz 5,5
 
Obrawszy przytoczony cytat jako motto kolejnego spotkania "Projektu Doktor", zapraszamy serdecznie studentów kierunków medycznych i młodych lekarzy już 5tego grudnia o 19stej, jak zawsze do Kawiarenki przy ul. Bogurodzicy 3!
 
 
Po raz pierwszy naszym gościem będzie pediatra-dr n. med. Paweł Wawryków, pracujący w Klinice Pediatrii i Onkologii Dziecięcej oraz w Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci.
 
 
Wyobraźmy sobie pewną sytuację: siadamy w wygodnym fotelu gabinetu lekarskiego, z kubkiem kawy z ekspresu przed sobą, zaczynamy uzupełniać dokumentację... Jednocześnie czatujemy na wolny pokój, gdzie będziemy mogli w spokoju porozmawiać z rodzicami chorego chłopca, którego pierwszy raz badaliśmy kilka dni temu. 
Wiemy, że jego droga do wyzdrowienia nie będzie polegała na kilkudniowym pozostaniu w domu, a od rodziców wymaga znacznie więcej, niż pojenie dziecka i podawanie paracetamolu co 4-6h. Walka z nowotworem będzie obciążająca, często okaleczająca, a co najgorsze: nie możemy, choć bardzo byśmy chcieli, obiecać happy endu tej historii-że na końcu czeka wygrana z chorobą... 
Za chwilę, przekazując te informacje rodzicom, wywrócimy ich świat do góry nogami. Po czym wrócimy do wystygniętej kawy i kolejnych pacjentów... 
Jedno jest pewne-dla nas to kolejny dzień życia, następna ciężka (i wcale nie obojętna) rozmowa, a dla tej rodziny-dzień i rozmowa, którą zapamiętają do końca swoich dni. 
 
 
Jak reagują rodzice w takich sytuacjach? Ile z tego co mówią im lekarze do nich dociera, a ile wyrzucają ze świadomości?
Co z najważniejszymi-małymi pacjentami? Jak radzą sobie z chorobą? Jak z nimi rozmawiać, gdy na naszych oczach zwrot "beztroskie dzieciństwo" staje się oksymoronem...
Pozostaje jeszcze jedna grupa ludzi, których zawsze takie sytuacje będą dotykać-my sami. Jak sobie radzić z emocjami i przeżyciami? Po pracy wracamy do domu-jak, nie stając się obojętnym i nie tracąc ludzkiej wrażliwości, chronić własną psychikę i nie przenosić pracy na swoją rodzinę?
 
 
Posłuchajmy doświadczeń pana Doktora, dla którego wymieniona przed chwilą scena jest codziennością. Mało będzie wśród nas onkologów dziecięcych, ale porozmawiajmy o komunikacji z pacjentami i ich rodzinami oraz o tym jak nie zatracić życiowego optymizmu, gdy część swojego życia spędzamy otoczeni ludzkimi tragediami. 
Przecież już za chwilę to na naszych barkach, niezależnie od wybranej specjalności, będzie ciążyła misja przekazywania pacjentom trudnych informacji w taki sposób, aby przenigdy nie odebrać im nadziei.
 
Dlatego właśnie przyjdźcie, Drodzy Medycy, we wtorek 5.12 o 19.00 do Kawiarenki, bo przecież "nadzieja zawieść nie może".
Więcej o projekcie znajdziesz tutaj

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Autor: Anonim

2018-05-16 07:06:01 | 109.252.170.224

w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. http://vozbujdenie.com/krem-maxisize-w-polsce-najlepsze-recenzje-i-wyniki-jak-stosowac-i-jak-zamawiac.html Titan Gel ma również zauważalny wpływ na wrażliwość na bodźce, podczas stosunku oraz siłę wytrysku. Titan Gel – 3-etapowe działanie dla intensywnych doznań. Innowacyjna receptura Titan Gel działa w trzech etapach. W pierwszej kolejności normuje wymienione problemy z krążeniem i pomaga dostarczyć do członka odpowiednią ilość krwi – tak aby od samego początku erekcja była mocna, a doświadczenia jeszcze bardziej odczuwalne, już na poziomie gry wstępnej.

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również