Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Rozwijamy wolontariat - Wiara i Światło

01 grudnia 2017 r.

Można wymienić kilka uczuć, bez których żaden człowiek nie może żyć i być szczęśliwym. Jednym z nich zdecydowanie jest przyjaźń. A my poznaliśmy osoby, które właśnie przyjaciela potrzebują.
 
Drodzy.
Rozszerzamy wolontariat. Będzie to wolontariat niestandardowy, bo opierający się na relacji przyjacielskiej z osobą dotkniętą niepełnosprawnością. 
Będziemy wspólnie spędzać czas w różnoraki sposób, między innymi odrabiając lekcje, organizując zabawy, kolorując. Planujemy także wspólny wyjazd do Chojny. Oprócz tego jesteśmy otwarci na pomysły naszych przyszłych przyjaciół.
 
 
Potrzebę takiego wolontariatu zgłosił Pan Mirek ze wspólnoty Wiara i Światło, który przedstawił nam Michała, jednego ze swoich podopiecznych, którym do tej pory starał się zajmować sam. Pod swoimi skrzydłami ma jeszcze Michała i Filipa. Wszyscy chorują na zespół Downa. 
Niestety to dużo jak na jedną osobę, dlatego właśnie potrzebujemy Was. Jeśli tylko masz odrobinę wolnego czasu, zapraszamy na pierwsze spotkanie. Odbędzie się ono w poniedziałek 4. grudnia w Kawiarence po Mszy o godzinie 19:00.
 
Na 19stkę też zapraszamy, pomodlimy się wspólnie z chłopakami (tak w ogóle chłopaki są ministrantami ;) ). 
A po mszy jakaś pizza??? :D 
 
Spotkanie do niczego nie zobowiązuje. Przyjdź. Może w Twojej głowie są jakieś szalone pomysły, które należałoby zrealizować? :)
Gosia

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również