Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Pielgrzymka piesza

05 lipca 2017 r.

A w środku wakacji pójdziemy sobie do Częstochowy... Z Warszawy. Pieszo. Z akademickimi Grupami Siedemnastymi, w grupie Czarnej. Mobilizujemy się, dojeżdżamy choćby na chwilę, nawet na jeden dzień.
Kiedy: 6-14 sierpnia (w Warszawie najlepiej być 5 sierpnia popołudniu)
Dlaczego z Warszawy? Bo "Serce" z Warszawy chodzi od 1975 roku. Bo stamtąd idzie grupa prowadzona przez chrystusowców a w grupie tej są też pielgrzymi z naszych zagranicznych parafii. I wreszcie: od ponad 40 lat chodzimy w pallotyńskich Siedemnastkach, które są grupami akademickimi. 
Koszt: 140 zł (plus dojazd do Warszawy i powrót)
Aby być na bieżąco dołącz do grupy na fb "Oda idzie na Jasną Górę".
Szczegóły znajdziesz również na stronie wydarzenia "306 WPP, Grupa Czarna" oraz na profilu fb naszej grupy.
 
 
Kilka praktycznych informacji ważnych szczególnie dla tych, którzy wybiorą się po raz pierwszy. Większość podobnie jak w latach ubiegłych. Jest jedna istotna zmiana dotycząca transportu bagażu.
 
1. !!!Załadunek bagażu!!! ZMIANA - w tym roku korzystamy z transportu oferowanego nam przez Służby pielgrzymkowe, nie będzie więc załadunku bagażu w Stargardzie i Szczecinie. Bagaż przywozimy do Warszawy. Będzie o tym osobny post na stronie wydarzenia i profilu Grupy. (Ze Szczecina pojedzie bus ze skrzyniami i parawanami, będzie możliwość załadowania skrzyń z żywnością po uzgodnieniu z ks. Marcinem, szczegóły niebawem)
 
2. Do Warszawy przyjeżdżamy 5 sierpnia indywidualnie. Spotykamy się przy kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w sobotę 5 sierpnia (najlepiej w godzinach popołudniowych), tam też będą zapisy (od 17.00) i możliwość nadania bagażu (szczegóły niebawem). 
 
3. Nocujemy w kościele św. Aleksandra, na Placu Trzech Krzyży.
Wyruszamy 6 sierpnia, rano, po Mszy Św. w Kościele akademickim św. Anny. Zakończenie 14 sierpnia wejściem ok. 18.00 na Jasną Górę.
 
4. Jeśli chodzi o autokar powrotny to szczegóły pojawią się bliżej pielgrzymki a ewentualne zapisy na autokar będą przy zapisach na pielgrzymkę. Można powrócić pociągiem lub zostać na noc np. w namiocie w ogrodach Domu Pielgrzyma ks. chrystusowców w Częstochowie (tam odbieramy nasze bagaże)
 
5. Koszt pielgrzymki - 140 zł. Bierzemy namiot (chyba, że ktoś woli spać w stodole), karimatę, śpiwór, ciuchy, dobre buty, ręcznik, kubek, sztućce, miskę do mycia, płaszcz przeciwdeszczowy, czapkę, okulary:). Wszystko oznaczamy swoim imieniem i nazwiskiem (ten bagaż w czasie naszego wędrowania jedzie ciężarówką). Mały plecak niesiemy ze sobą.
 
6. Wyżywienie. Ludzie nas karmią ale na śniadania i kolacje trzeba sobie coś zabrać, najlepiej łączyć się w grupy po kilka osób.

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również