Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Jak być przyzwoitym lekarzem w ciekawych czasach? - dr n. med. Magdalena Leszczyszyn-Pynka

14 maja 2017 r.

Już w czwartek, 18 maja, spotkamy się po raz kolejny na "Projekcie Doktor"! Tym razem gościmy panią dr n. med. Magdalenę Leszczyszyn-Pynkę.
 
Rzut oka za okno i to co widzimy kojarzy się wyłącznie z sezonem grypowym, więc zgodnie z aurą na kolejne spotkanie naszego cyklu zaprosiliśmy do Kawiarenki specjalistę chorób zakaźnych.
 
Pani doktor jest internistą, specjalistą chorób zakaźnych, pracuje w Klinice Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych w Szczecinie.
 
Na codzień spotyka się z ciężkimi chorobami, jak również z bardzo trudnymi problemami życiowymi dotkniętych nimi pacjentów. Co najważniejsze: wspiera ich nie tylko zapisując odpowiednie medykamenty, ale na dużo szerszej [i bardziej wymagającej] płaszczyźnie. Nikt, kto miał zajęcia z panią doktor ich nie zapomni -wielka pasja, jaka mimo doświadczenia od niej bije oraz nadzwyczaj ciepłe, a jednocześnie bez niewłaściwego rozczulania się, odnoszenie się do chorych.
 
Pytanie zawarte w temacie zapewne zadajecie sobie kilka razy w tygodniu: "Jak być przyzwoitym lekarzem w ciekawych czasach?"
 
http://wyborcza.pl/duzyformat/5,127290,15010237.html?i=45
 
To rysunek, który wisi w gabiniecie pani doktor. Idealnie wpisuje się w nasz czwartkowy wieczór. 
Wędrując na przystanek po zajęciach z dr Pynką wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że właśnie takimi lekarzami jak pani doktor chcielibyśmy być. Nie musimy więc szukać daleko autorytetów, tylko korzystajmy z okazji jakie nam się nadarzają i wspólnie, korzystając z mądrości i doświadczenia starszych, poszukajmy odpowiedzi na dręczące nas pytania.
 
 
Tak naprawdę czegokolwiek by tu nie napisać, nie odda to osobowości naszego Gościa, a opisanie wyjątkowości jej podejścia do pacjenta przekracza stanowczo nasze możliwości. 
Osoby, które już blok z zakazów miały doskonale wiedzą, co mamy na myśli pisząc o "jednostkowym" podejściu do człowieka [także do biednego studenta na egzaminie ;)] 
Przedstawiciele młodszych roczników muszą nam na razie uwierzyć na słowo i przyjść w czwartek, a wszyscy na pewno wiele z tego spotkania wyniosiemy.
 
Zapraszamy!

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również