Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Kontakt z pacjentem. Problem wypalenia zawodowego - dr n. med. Mariola Lembas-Sznabel

05 stycznia 2017 r.

Koljene spotkanie w cyklu "Projekt Doktor". Z panią doktor Mariolą Lembas-Sznabel, specjalistą medycyny paliatywnej, założycielką Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci, porozmawiamy o nawiązywaiu kontaktu z pacjentem. Pani doktor każdego dnia spotyka się z wieloma osobami, w różnym stopniu zaawansowania choroby, zazwyczaj tym już najpoważniejszym... Właśnie taka osoba może zaobserwować w największym stopniu jakie błędy popełniają lekarze, o czym pewnie słyszy z relacji pacjentów, i z całą pewnością pomoże nam się przed nimi ustrzec.

I drugi problem zawarty w temacie. Do tej pory rozmawialiśmy o pacjentach i ich przeżywaniu choroby-tym razem z nieco innej, choć nie można powiedzieć, że "drugiej" strony-jak się nie dać wypaleniu zawodowemu? 

Mamy po 20 lat, a już się zastanawiamy jak to zrobić, aby nasza przyszłą pracą się nie znudzić. Kolejny pacjent z tą samą chorobą, w dodatku ciągle narzeka, a w domu czeka na nas stos obowiązków, na co po dyżurze siły mieć nie będziemy... Ciężko w takiej sytuacji nadal zawsze dawać sto procent siebie innym, jednocześnie siebie nie tracąc. Aby nikomu do głowy nie przyszło, że lekiem na wypalenie może być zaspokajanie "ambicji lekarza" ;) (patrz: link), wszyscy spotykamy się w Kawiarence. :)

Widzimy się we WTOREK 17. stycznia w Kawiarence Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Bogurodzicy 3.

Do zobaczenia!

Projekt pod patronatem Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i Okręgowej Izby Lekarskiej

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również