Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Propozycje na wakacje 2017

30 stycznia 2017 r.

Wiem, że to jeszcze pół roku. Ale planować trzeba. Tym bardziej, że różnie się te Wasze sesje realizują, poza tym rodzice, praktyki, praca, itd. A do tego niektóre wydarzenia wymagają wcześniejszego zaplanowania. Dlatego już teraz przedstawiam wstępną propozycję na wakacje 2017. Bądźcie czujni. Niektóre wakacyjne projekty już się dzieją, inne wystartują w swoim czasie. Nie przegapcie. Spędźmy razem także te wakacje.

Góra Tabor - Spotkanie młodzieży, 26-29 czerwca

Czym jest "Góra Tabor"? Ta biblijna miejscem, w którym uczniowie byli świadkami Przemienienia Chrystusa. Ta nasza - miejscem, w którym chcemy również zobaczyć Przemienionego Chrystusa ale również miejscem, w którym chcemy doświadczyć przemiany.
Spotykamy się w Mórkowie koło Leszna, w nowicjacie księży chrystusowców. My, czyli kto? Młodzież związana z parafiami prowadzonymi przez Towarzystwo Chrystusowe, bo jeśli ktoś nie daj Boże jeszcze nie wie, to właśnie zakonnicy z tego zgromadzenia posługują "w Sercu". 
Spotykamy się, by się poznać, by być razem. Wreszcie, by wspólnie doświadczyć obecności Boga. W radości, zabawie, modlitwie, podczas warsztatów, spotkań z zaproszonymi gośćmi. Nikogo nie może zabraknąć.
Spotykamy się w Mórkowie w poniedziałek 26 czerwca. Szczegóły wyjazdu pojawią się na stronie www i na fb.
 
 
"W stronę słońca" czyli z plecakiem po górach Ukrainy, 23 lipca - 3 sierpnia
Dosłownie "w stronę słońca", bo plan jest następujący: 23 lipca spotykamy się w Przemyślu, przekraczamy granicę, potem dostajemy się przez Sambor do małej przygranicznej ukraińskiej miejscowości o nazwie Sianki a stamtąd idziemy na wschód. Przez ukraińskie Bieszczady (z 30 km połoniną!), Borżawę ku Gorganom Zachodnim. Iść będziemy głownym szlakiem karpackim (który oczywiście oznaczony jest tylko teoretycznie). Ubiegłoroczna Czarnohora i Świdowiec okazały się strzałem w dziesiątkę. Ci, którzy byli mają za czym tęsknić. Niemalże dziewicze góry, spanie gdzie popadnie, wolność wędrowania. Gdzie zamierzamy zakończyć wędrówkę? To wiedzą tylko nasze nogi. W każdym razie najpóźniej 4 sierpnia rano planujemy być w Szczecinie. Gdzieś na przełomie maja i czerwca zaczniemy się ogarniać, bo wspólne biwakowanie wymaga ustalenia kilku szczegółów i trochę przygotowań. Zachęcam i zapraszam. Ubiegłoroczne niemalże dwutygodniowe wędrowanie po Ukrainie to był koszt 300-400 zł, w tym roku będzie pewnie podobnie lub taniej, bo część sprzętu już mamy. Bądźcie czujni i nie przegapcie pierwszego spotkania. 
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE: ŚRODA, 17 MAJA, PO MSZY (OK. 20.30) W ODZIE, BOGURODZICY 3. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA
 
 
Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, Akademickie Siedemnastki, Grupa Czarna6-14 sierpnia
 
9 dni drogi. Na Jasną Górę. W niezapomnianej atmosferze. W 1975 roku, kiedy jeszcze nie było pielgrzymki szczecińskiej, studenci ze Szczecina postanowili wybrać się na Jasną Górę. Dołączyli do grup siedemnastych, czyli akademickich, Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. I tak już od ponad 40 lat księża chrystusowcy prowadzą Grupę Czarną. Idzie w niej co roku około 200 osób z Polski i zagranicy.
Nie może nas tam zabraknąć w tym roku. 5 sierpnia spotykamy się w Warszawie, 6 sierpnia rano wyruszamy. 
Więcej informacji już niebawem. Zapisy? oda@oda.szczecin.pl. Lub po prostu przyjedź do kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie 5 sierpnia wieczorem. Bieżące informacje znajdziesz na naszej stronie, naszym facebooku i na  facebooku grupy
 
 
Rosja, Petersburg, Moskwa, Kaukaz, Elbrus, 18 sierpnia-3 września
 
Był Kazachstan, była Gruzja - czas na Rosję. W Gruzji zakochaliśmy się w Kaukazie, dlatego w Rosji jedziemy właśnie tam. Chcemy popatrzeć na Kaukaz z drugiej strony, wejść tam gdzie się da a jak pogoda będzie sprzyjać, to chętnym może uda się postawić stopę na Elbrusie. A oprócz tego w planach Moskwa i Petersburg. Ten wyjazd już jest w przygotowaniu. Grupa się zawiązała, decyzje podejmujemy, pieniądze odkładamy (a odłożyć niestety trochę trzeba), sprzęt kompletujemy, o wizy walczymy, ze sobą integrujemy. Jeśli ktoś jeszcze bardzo chciałby dołączyć - prosimy o osobisty kontakt z ks. Marcinem.
 
 
Odowy obóz wrześniowy, 17-24 września
 
Gdzie? Tego jeszcze nie wie nikt. Na pewno w góry. Niebawem coś wymyślimy. Pojechać na pewno pojedziemy. Co do terminu, to ten powyższy wydaje się być najbardziej prawdopodobnym. Szczegóły niebawem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dom w Chojnie zaprasza - czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
 
W wakacje w Szczecinie nic ciekawego się nie dzieje. Po co siedzieć w mieście? Naszą bazą będzie Chojna i nasz dom. Tam przeniesiemy się na czas wakacji. Spróbujemy wyznaczyć dyżury aby w Domu zawsze ktoś był, żeby zawsze można było przyjechac i pomieszkać i siebie odnaleźć.  Stamtąd będziemy wyruszać, tam powracać, tam się przepakowywać. Tam będziemy się szukać i tam się znajdziemy. Od końca czerwca przeprowadzamy się do Chojny. Dom w Chojnie czeka.
 
 

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również