Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

WOLONTARIAT. Lubię to!

18 marca 2014 r.

ZOBACZ FILM PROMUJĄCY NASZĄ AKCJĘ!
 
„WOLONATRIAT – lubię to!” –  hasło tegorocznej akcji organizowanej przez Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”.
Lubię czy nie lubię – nie dowiem się dopóki nie spróbuję. Nasze duszpasterstwo stwarza niepowtarzalną okazję, aby przekonać się, czym właściwie jest wolontariat i jak różnorodne są jego formy. Zapraszamy na spotkania z osobami, które na co dzień współpracują z wolontariuszami oraz wyjścia do placówek udzielających wsparcia osobom w potrzebie, gdzie każdy będzie mógł rozpocząć własną przygodę z wolontariatem. W naszej Kawiarence będziemy gościć panią Kamilę Zglinicką, koordynator ds. wolontariatu w hospicjum św. Jana Ewangelisty, panią Małgorzatę Lange, dyrektor schronisk dla bezdomnych w Szczecinie oraz panią Marzannę Gąsior, dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie. Planujemy wspólnie odwiedzić hospicjum, jadłodajnię sióstr Misjonarek Miłości, gdzie codzienne stołują się osoby bezdomne, a także wybrać się na rajd do Goleniowa razem z uczniami tamtejszego Zespołu Szkół Specjalnych i podopiecznymi Świetlicy Środowiskowej „Promyczek”. Żeby wziąć udział nie potrzeba żadnego doświadczenia, wystarczą dobre chęci. 
Ideą wolontariatu jest dostrzeganie potrzeb innych ludzi i wyciąganie do nich pomocnej dłoni. Na tym też skupia się program całej akcji, ale nie tylko. Znajdzie się również czas na relaks w postaci warsztatów plastycznych czy imprezy integracyjnej pod nazwą Wspólny Wieczór Wolontariuszy. Bez wątpienia sporo będzie się działo, każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkich chętnych zapraszamy do śledzenia na bieżąco informacji na FB  oraz odwiedzenia strony duszpasterstwa akademickiego (www.oda.szczecin.pl), gdzie znajduje się pełen harmonogram wydarzeń. Przyjdź, przekonaj się, że warto!
Współorganizatorem akcji jest Koło Wolontariatu Studenckiego Uniwersytetu Szczecińskiego.
 
Zapoznaj się z planem akcji!
 

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również