Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Rekolekcje przed końcem świata - podsumowanie

27 grudnia 2012 r.

Minął 21. grudnia, a świat dalej istnieje. Jesteście zaskoczeni ;)? Mniejsza o 21. grudnia. Ważniejsze były dni między 16. a 19. grudnia. Dlaczego? Bo mieliśmy możliwość przeżycia wspaniałych rekolekcji.

W tym roku rekolekcje adwentowe ODY przebiegły pod hasłem Uwierzcie w koniec świata. Poprowadził je ks. Rafał Sorkowicz SChr. Było wiele modlitwy (np. codzienna Eucharystia czy różaniec odmawiany z bł. Chiarą Luce Badano i bł. Piotrem Jerzym Frassatim) i wiele pięknych, a zarazem potrzebnych słów wypowiedzianych podczas czterech homilii rekolekcyjnych. Była także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Całość dopięło uroczyste wyznanie wiary studentów stojących ze świecami w dłoniach wokół ołtarza Pańskiego. Po środowej mszy świętej odbył się pokaz filmu Dla większej chwały opowiadający o bohaterskich Meksykanach - Cristeros - walczących o wolność religijną i możliwość swobodnego prowadzenia katolickiego życia; w spokoju i bez zagrożeń - także śmiertelnych, bo i takie ryzyko istniało - ze strony władz państwowych.

Może chcielibyście podzielić się swoimi przemyśleniami, czy refleksjami które pojawiły się właśnie po - lub w trakcie - rekolekcjach adwentowych? Może jakieś słowa które tknęły Was ku dobru? Może doznaliście pokrzepienia i chcielibyście podzielić się nim z innymi? A czy teraz możecie powiedzieć innym ludziom:

Koniec świata?

Polecam!

Piszcie: kaszubtzg@gmail.com

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również