Dołącz do nas na YouTube
ODA w Sercu

Niedziela Słowa Bożego

21 stycznia 2024 r.

????Niedziela Słowa Bożego???? Przez najbliższy tydzień będziemy umieszczać na naszym parafialnym fanpage'u jakiś urywek z codziennej Liturgii Słowa.
????30 września 2019 r. papież Franciszek ogłosił list apostolski w formie motu proprio zatytułowany "Aperuit illis". Został on podpisany w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima - wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie w dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła.
????W liście tym papież ustanowił trzecią niedzielę Okresu Zwykłego jako "poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego".
???? Zauważył dalej: "Ta niedziela Słowa Bożego staje się odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności".
[za brewiarz.pl]

 

Dodatek: Galeria zdjęć

Komentarze:

Dodaj komentarz

Duszpasterstwo Akademickie

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

tel. +48 914 310 882
oda@oda.szczecin.pl

Stowarzyszenie Razem

Stowarzyszenie
Przyjaciół Duszpasterstwa
Akademickiego „Razem”
ul. Bogurodzicy 3
70-400 Szczecin

stowarzyszenie@razem.szczecin.pl

Jak do nas trafić


Wyświetl większą mapę

Zobacz również